Üst Reklam

TİREBOLU DEMOKRASİ TURNUVASINDA ŞAMPİYON BELLİ OLDU..!

Tirebolu Demokrasi Şehitleri Kupası sona erdi…
Kuzgun Köyü Derneği tarafından düzenlenen ve geleneksel hale getirilen turnuvada Kahveyanı Mahallesi şampiyon oldu. Şampiyon takıma kupasını Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak verdi…

Tirebolu Kuzgun Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen ve geleneksel hale getirilen Halı Saha Futbol Turnuvası sone erdi ve 3 takımın katıldığı turnuvada Kahveyanı Mahallesi şampiyon oldu.

Tirebolu’da Körliman Mahallesindeki sentetik halı sahada oynanan ve adı değiştirilerek “Demokrasi Şehitleri Kupası” adı verilen turnuvanın final maçları 12 Ağustos Cuma günü yapıldı. Minikler kategorisinde Camiyanı Mahallesi Takımı ile Deregözüspor karşı karşıya geldi. Kuzgun Köyü Dernek Başkanı Ayhan İnal’ın yönettiği müsabakayı 4-2 kazanan Camiyanı Mahallesi birincilik kupasının sahibi olurken; şampiyon takıma kupasını Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak verdi.

3 takımın katılımıyla gerçekleşen turnuvada final maçı Camiyanı Mahallesi ile Kahveyanı Mahallesi arasında oynandı. Dernek Başkanı Ayhan İnal’ın oğlu Recep İnal’ın yönettiği final maçında 2-0 öne geçen Kahveyanı Mahallesi bu avantajını koruyamadı ve üst üste yediği gollerle sahadan 4-2 mağlup ayrılmak zorunda kaldı. İlk maçı aynı skorla kazanan Kahveyanı Mahallesi, rakibi Camiyanı Mahallesinin, Deregözünü 4-0 yenmesi nedeniyle ikincilikle yetindi.

Tirebolu Belediye Başkanı Karapıçak ile Ak Parti İlçe Başkan Vekili Enver Yiğit, İl Genel Meclisi üyesi Halil Aydın, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Atıf Yayla ve İSMMMO Yönetim Kurulu üyesi İbrahim Balcıoğlu’nun da izlediği turnuva finalinde, Kuzgun Köyü Derneği Başkanı Ayhan İnal ile Kuzgun Köyü İmamı Fikri Ramazan’da hazır bulundu.

Turnuva kapanışında bir açıklama yapan Kuzgun Köyü Dernek Başkanı İnal, bu yıl 3’ncüsünü gerçekleştirdikleri turnuvayı geleneksel hale getirdiklerini belirterek, “Köydeki gençlerimizin birbirleriyle kaynaşıp biraraya gelmelerini sağlamak ve spor yapmalarına katkıda bulunmak amacıyla düzenlemiş olduğumuz turnuvanın adını bu yıl 15 Temmuz’dan yaşanan hain darbe girişimi nedeniyle değiştirerek –Demokrasi Şehitleri Kupası- olarak düzenledik. Turnuva finalinde bize destek olan ve organizemizi onurlandıran sayın Belediye Başkanımız Karapıçak ile diğer katılımcılara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

image image
Kuzgunlu gençler, turnuva sonunda aldıkları kupalarla halı sahada tur atarak büyük sevinç yaşadılar. Dernek Başkanı İnal ile turnuvanın gerçekleşmesinde büyük katkıları olan Kuzgun Köyü İmamı Fikri Ramazan, organizeye katılan takımlarla bol bol fotograf çektirerek, bu yılki etkinliği ölümsüzleştirdiler.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir