Üst Reklam

SENDİKADAN TAŞERON İŞÇİLERİNE DAİMİ İŞÇİ KADROSU AÇIKLAMASI

TAŞERON İŞÇİLERİNE DAİMİ İŞÇİ KADROSU VERİLMESİYLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

Toplumun birçok kesimini yakindan ilgilendiren taşeron işçilerine kadro verilmesiyle ilgili Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından 05.12.2017 tarihinde grub toplantisinda açıkladığı “ daimi işçi kadrosu ” büyük bir sevinç ve memnuniyetle karşılanmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamasının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Jülide SARIEROĞLU ve ilgi Bakanlıklarla beraber yapılan yoğun çalışmalardan sonra 696 khk ile birmilyon civarında taşeron işçi taşeron şirketlerden kurtularak 450 bin kamunun direk işçisi 550 civarında da çalışan taşeron işçiler ise belediyenin ve özel idarenin kendi şirketlerinde çalışması imkanı sağlanmıştır . Yapılan bu düzenlemeyle artık kamu da belediye ve özel idarelerde bundan böyle personele dayalı hizmet alim sözleşmesinde önü sonsuza denk kapanmıştır .
Türkiye çalışma yaşamında böyle büyük bir değişimi yapmak ve kapitalizm düzenini yerle bir etmek oldukça önemlidir.
HAK-İŞ KONFEDARASYONUMUZUN Genel Başkanı sayın Mahmut ARSLAN’nin yapmış olduğu yoğun mücadele taktire şayandır.Konfedarasyon Başkanımız Mahmut ARSLAN iğneyle kuyu kazarcasina yorulmadan sıkılmadan mücadele ve müzakere ederek bu kadroyu alınmasında en büyük pay sahibi olduğu tüm üyelerimiz ve kadro alan tüm işçilerin bilmesi gerekmektedir. Üzülerek belirtmek isterimki kurumlarimizda bizler gibi çalişan mesai arkadaşlarımızın bir kısmı kadronun dişinda kalmalari bizlerin derinden üzmüştür .Yeni bir Khk ile kadronun dışında kalan bilgi işlem diş protez, yemekhane, Mr, kitler vs.yeni yapılacak bir çalışmayla birlikte kadro’ya geçmeleri sağlanmali ve yaşanan bu mağduriyet ortadan kaldırılması gerekmektedir.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN biz taşeron işçilerin yıllardır hayalini kurduğumuz işçi kadrosunu bizlere vererek büyük haksızlığı da ortadan kaldırmıştır.
Daimi işçi kadrosunu bizlere layık gören Dünya lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN başta olmak üzere Başbakanımız Binali YILDIRIM ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Jülide SARIEROĞLU’na sonsuz teşekkür eder Şükranlarımızı sunarız.

Öz Büro İş Sendikası
Giresun İl başkanı
Hamza TÜRKMEN

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir