Üst Reklam

SAMSUN’DA GİRESUNLU LİSELİLERİN TÜBİTAK BAŞARISI..!

TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca LİSE öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla Bilgisayar, Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı, Teknolojik Tasarım ve Tarih alanlarında ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI düzenlendi
1350 proje arasından ön eleme yapılarak Giresun ilimizden Samsun bölge sergisine 15 proje davet edilmiştir. Bulancak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sosyoloji ve Teknolojik Tasarım alanından 3 proje ile yarışmaya katılmıştır.
Sosyoloji Alanında, Rehber Öğretmen Hayri ŞEN’in danışmanlığını yaptığı , Bilişim Teknolojileri 11. Sınıf öğrencileri Ozan ÇÖMERT ve İbrahim AKKAYA tarafından “Sağlıklı Bir Eğitim Sağlıklı Bir Gülüşler Başlar” projesi yapıldı.
Teknolojik Tasarım Alanında, Elektrik Öğretmeni Mehmet ALAŞALVAR’ın danışmanlığını yaptığı , Elektrik-Elektronik Teknolojileri 12. Sınıf öğrencileri Tarık DEMİR ve Tufan ÇAĞLAYAN tarafından “Akıllı Arabalarla Güvenli Trafik” projesi yapıldı.
Ayrıca Teknolojik Tasarım Alanında diğer bir proje olarak , Elektronik Öğretmeni Erkan KAŞIK’ın danışmanlığını yaptığı , Elektrik-Elektronik Teknolojileri 12. Sınıf öğrencileri Gürkan ÖZGÜR ve Abdülkadir SARICI tarafından “Gölge Robot” isimli proje yapıldı.
Okulumuz Teknolojik Tasarım alanında Tübitak Samsun Bölgesini “Gölge Robot” isimli projesi ile 2-6 Mayıs 2016 tarihleri arasında Ankara Finallerinde temsil edecektir. Başarılarından dolayı öğrencilerimizi kutluyoruz.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir