Üst Reklam

GİRESUN YİNE YOK YAZILDI..!

GİRESUN BİR KEZ DAHA YOK SAYILDI..!
GİRESUN, 1923’DEN BERİ İL VE 10 YILLIK BİR ÜNİVERSİTESİ VAR.DOĞU KARADENİZ TURNESİNDE LİSTEDE “GİRESUN” İSMİ YOK..!

Giresun Kent Konseyi Başkanı N. Uğur Karaibrahimoğlu, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (ÇSO) 5-11 Kasım tarihleri arasında gerçekleştireceği Doğu Karadeniz turnesinde Artvin, Rize, Trabzon, Ordu ve Amasya olmak üzere beş şehirde konser vereceğini, bölgede sadece Giresun’un yok sayıldığını belirterek, “Giresun il olduğu ve bir üniversitesi olduğu bilinmiyor mu?” dedi.
25 Ekim 2016 tarihli bazı ulusal gazetelerde ÇSO’nun 5-11 Kasım tarihleri arasında Artvin, Rize, Trabzon, Ordu ve Amasya’yı kapsayan bir turneye çıkacağı ve bu illerde üniversitelerde öğrenci ağırlıklı ama halka da açık konserler düzenleneceği haberini okuduğunu belirten Başkan Karaibrahimoğlu, “Resmen Giresun yok sayılmış. Konuyu 28 Ekim 2016 tarihinde bu konuyu sayın Valimize aktarmak için yanına gittiğimde, bu tarihe kadar kendilerinin bu konuda herhangi bir haberi olmadığını ve ilgileneceğini ifade etti.” Dedi.
Bu organizasyonu planlayanların en azından şehrin ilgili önde gelenlerine bilgi aktarmaları ve şehirdeki salon altyapısı ile ilgili bilgi almaları gerektiğini de ifade eden Karaibrahimoğlu, “Senfoni Orkestralarının spor salonlarında ve üniversite salonlarında konser verdiklerini hepimiz biliyoruz veya şahit oluyoruz. Bu nedenle bu şikayetimize salon yetersizliğini bahane etmeleri anlamsız olur. Ki zaten öyle bile olsa en azından bu konuda yetkililerden bilgi alınırdı. Görünen o ki her zamanki gibi Giresun yok sayılmış. Bu şehrin sahipsizliğini bir kez daha bir başka konuda daha gördük.” Diye konuştu.
“Bu yok saymanın Giresun’a kasıtlı olarak yapıldığını düşünmek bile istemiyorum.” diyen Karaibrahimoğlu sözlerini şöyle sürdürdü, “Düzenlenen bir turnede neden sadece Giresun’un es geçildiğini garipsiyorum. Maalesef bu duruma iyi niyetle yaklaşamıyoruz çünkü bu ve benzeri durumlara çoğu kez şahit oluyoruz. Ben bu gibi durumların yaşanmaması için şehrin seçilmiş ve atanmış ileri gelenlerini ses çıkarmaya davet ediyorum. Bu turneye sayın valimizin ilgilenmeleri halinde, dahil edilsek bile bir kıymeti kalmadığını ve halkımız tarafından hoş karşılanmayacağını düşünüyorum.” Şeklinde konuştu.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir